LUBUSKIE:

MZL w finansowym dołku, aby kupić eksponaty potrzebuje pomocy zielonogórzan

Od kilku lat Muzeum Ziemi Lubuskiej nie stać na zakup eksponatów. Do placówki przedmioty trafiają jedynie dzięki sponsorom i darczyńcom. Tym razem muzeum wystosowało apel do wszystkich, w którym prosi o wsparcie.

Muzeum Ziemi Lubuskiej dostało ofertę zakupu kilkunastu przedmiotów związanych z Zielona Górą, są to m.in. litografie sakralne z kościoła, książeczka do nabożeństwa, kropielnica oraz barometr z ratusza, laski, szpicruta i nożyk do listów wraz z figurką ptaka. Osoba, która pragnie sprzedać kilkanaście przedmiotów chciałaby uzyskać za swoją kolekcję około 10 tysięcy złotych.

I tutaj pojawia się problem, ponieważ muzeum nie stać na taki wydatek, mimo że oferta jest bardzo kusząca, a cena adekwatna, to potrzebne jest wsparcie zielonogórzan. Na stronie Muzeum Ziemi Lubuskiej czytamy – Zwracamy się do mieszkańców miasta i regionu, do osób prywatnych i instytucji z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu oferowanej kolekcji… Osoby chcące nam pomóc w sfinansowaniu zakupu prosimy o kontakt z dyrektorem Leszkiem Kanią lub jego zastępcą dr. Longinem Dzieżycem. Tel: 68 327 23 45.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: