LUBUSKIE:UCZELNIA:

Lubuskie na falach… współpracy – rejestracja na Polsko-Niemieckie Dni Mediów

Transgraniczny jubileusz już niedługo w Zielonej Górze. Świętować go będzie uniwersytet wraz z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi. Po raz dziesiąty odbędą się Polsko-Niemieckie Dni Mediów. Ruszyła właśnie rejestracja na konferencję zaplanowaną w tym czasie.

W spotkaniu mogą wziąć udział przedstawiciele mediów i wszystkie zainteresowane osoby. Tematyka to polityczne zmiany w Europie i na świecie oraz ich wpływ na relacje polsko-niemieckie. Dyskusje będą dotyczyć ostatnich wyborów we Francji i Holandii oraz zbliżających się jesiennych wyborów do Bundestagu. Odbędzie się tez kilka równoległych warsztatów, m.in. na temat zagospodarowania Odry i Nysy Łużyckiej oraz różnic politycznych i administracyjnych w Polsce i Niemczech.

Konferencję zakończy debata „Wiarygodność dziennikarska (i walka o nią)”. Omówione zostaną podobieństwa i różnice w mediach po obu stronach Odry oraz kwestia wykorzystania dziennikarskich środków przekazu w docieraniu do odbiorców.

Uczestnikami będą m.in.: marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak i ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Berlinie Andrzej Przyłębski. Pojawią się także przedstawiciele polskich i niemieckich mediów oraz stowarzyszeń, m.in. Radia Berlin-Brandenburg, „Gazety Polskiej”, Deutsche Welle i Polskiego Radia Szczecin.

W trakcie Dni Mediów poznamy również laureatów Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Gala wręczenia odbędzie się w Winnym Dworku w Górzykowie.

Polsko-Niemieckie Dni Mediów potrwają od 31 maja do 1 czerwca na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zapisy na stronie dnimediow.org. Tam również – program wydarzenia.

Zobacz więcej
Back to top button
X