LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Lubuskie Bony Wsparcia niebawem powrócą? OPZL czeka na decyzje

Jeszcze w tym miesiącu może się rozpocząć uzupełniający nabór wniosków do programu „Lubuskie Bony Wsparcia”. Taką wstępną informację podała na swojej stronie Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej. O pomoc finansową nadal będą mogły ubiegać się firmy, które złożyły wnioski 1 lipca, jeśli nie wycofają ich z oceny. Prawo udziału w programie zachowują również te przedsiębiorstwa, które nie zdążyły złożyć dokumentów.

OPZL nie wprowadzi ograniczenia liczby przyjmowanych wniosków. Będzie obowiązywał za to limit czasowy – nabór potrwa osiem godzin, od 8:00 do 16:00.

W związku z tym, że jednym z elementów niezadowolenia był limit wniosków, które przyjmowaliśmy, zdecydowaliśmy się wspólnie z zarządem województwa taki limit znieść. Czyli w ciągu jednego dnia roboczego, w którym będą te wnioski przyjmowane, będziemy przyjmowali aplikacje niezależnie od ich liczby.

Nabór wniosków ma się rozpocząć między 24 a 28 sierpnia. Ostateczny termin będzie zależał między innymi od tego, czy Komisja Europejska zgodzi się na zwiększenie puli programu z 30 do 50 milionów złotych.

Czekamy między innymi na decyzję Komisji Europejskiej i Ministerstwa Funduszy Unijnych na temat zwiększenia alokacji, która pozwoli objąć naszym wsparciem większą liczbę firm. Czekamy też na zaakceptowanie zmiennego regulaminu naszego regulaminu, który pozwoli ogłosić nabór uzupełniający.

Dokładna data naboru będzie ogłoszona co najmniej 5 dni przed jego rozpoczęciem. O Lubuskie Bony Wsparcia mogą starać się mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, które zanotowały co najmniej 25-procentowy spadek przychodów w związku z epidemią. Powinny również zadeklarować, że utrzymają dotychczasową liczbę miejsc pracy przez minimum rok.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: