LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jak zrobić chleb przy pomocy… bransoletki? Na Statku Kultury o kulturach bakterii!

Jak kończyć wakacje, to tylko na Odrze. W przystani w Cigacicach, na Statku Kultury będą zorganizowane kilkudniowe warsztaty z różnych dziedzin. Tematem zajęć z cyklu „Motyw Rzeka” będą podróże, rękodzieło i ruch.

– Będzie to poszukiwanie własnych form artystycznej ekspresji – zapowiada Maja Ziarkowska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Kod_Krowa. Cykl warsztatów obejmie np. wykonanie własnoręcznego przewodnika po Cigacicach.

Podczas tego bloku będzie można stworzyć swój własny notatnik, który stanie się mapą topografii rzecznej, również w kontekście swoich wewnętrznych poszukiwań czy stanów emocjonalnych. Będzie to polegało na tworzeniu notatników z materiałów wtórnych. Będziemy załączać do nich proste teksty, ilustracje, będzie można poznać też technikę kalki i kolażu.Maja Ziarkowska

W trakcie spaceru nad rzeką warto też pozbierać przedmioty, z których można wykonać ozdoby. Przydadzą się na warsztatach pod nazwą „Salon B”. Uczestnicy zajęć wykonają z nich nietypową biżuterię – taką, która posłuży wielbicielom… domowego chleba lub jogurtu.

Ozdoby będziemy później zanurzać w starterach bakteryjnych. Tak, żeby później mogły posłużyć na przykład do stworzenia zakwasu do domowej roboty chleba albo do kefiru, jogurtu. Przyjeżdża do nas Agnieszka Pokrywka, która jest bardzo zainteresowana procesem fermentacji. Jej fascynacja na temat kiszenia i fermentowania różnych rzeczy przenosi się na różne inne obszary życia. Wpadła na innowacyjny moim zdaniem pomysł, żeby stworzyć wehikuły dla bakterii.Maja Ziarkowska

Cigacice odwiedzą również Siostry Rzeki – kobiety, które promują ekologię, koncentrując się właśnie na polskich rzekach. Razem z nimi będziemy mogli wyszywać kostiumy kąpielowe. Odbędą się też zajęcia relaksacyjne „Tu i Teraz”, które będą polegać na pracy z własnym ciałem i głosem.

Warsztaty odbędą się między 27 a 31 sierpnia. Jest możliwość zapisania się zarówno na pojedyncze zajęcia, jak i na cały cykl. Program i szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej projektu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00