LUBUSKIE:

Funkcjonariusze CBŚP w zielonogórskich mieszkaniach. Policja ostrzega przed oszustami

Kolejny sposób na kradzież, tym razem to nie metoda na wnuczka, pocztę, odczyt liczników, czy też religijną rozmowę, teraz złodzieje przedstawiają się, jako funkcjonariusze CBŚP.

Do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wpłynęły sygnały o próbie oszustwa na funkcjonariusza CBŚP. Na szczęście trzy osoby nie dały się podejść złodziejom i zgłosiły zdarzenia. Policja jednak ostrzega i informuje – oprócz metody ,,na wnuczka” oszuści podszywają się za policjantów, pracowników administracji czy służby zdrowia. Coraz mniej osób daje się podejść w taki sposób, dlatego też złodzieje podszywają się pod kolejnych pretendentów do wejścia do naszego mieszkania. To również okazja do przypomnienia o kradzieżach pieniędzy przez telefon. KMP wyznaczyła kilka punktów, które mogą pomóc zachować się w takich sytuacjach.

  1. Nie działać w pośpiechu i  nie podejmować od razu pieniędzy z banku – odłożyć termin wpłaty czy udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
  2. Potwierdzić informację u innych członków rodziny. Poradzić się znajomych,  rodziny czy policjanta – nr 997.
  3. Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji odłożyć słuchawkę i natychmiast zadzwonić pod bezpłatny numer 997 i poinformować o takiej sytuacji.
  4. Nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe czy też za pomocą tzw. „szybkiego przelewu”.
  5. O każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ – nr alarmowy 997
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X