LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Falubaz z brązowym medalem w finale par! (Protasiewicz, Żyto)

Żużlowcy Marwis pl Falubazu Zielona Góra brązowymi medalistami mistrzostw Polski par klubowych. Na torze w Grudziądzu najlepsi okazali się gospodarze, zawodnicy miejscowego GKM. Srebro powędrowało do Włókniarza Częstochowa. 

Falubaz w składzie Piotr Protasiewicz – Damian Pawliczak dzielnie stawiał kroku pozostałym ekipom. Po czterech seriach zielonogórzanie prowadzili w klasyfikacji przejściowej ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Z medalu cieszył się kapitan Falubazu, wspomniany Piotr Protasiewicz.

Wiadomo, że to nie medal DMP. Nikt nikomu jednak nie zabraniał tu przyjechać. Zawsze to medal, który cieszy. Nikt niczego nie dał za darmo. Popełniłem jeden błąd w wyścigu z Grudziądzem. Po słabym starcie było już po wszystkim. Ja się zawsze cieszę. Szkoda trochę, bo można było powalczyć nawet o srebro. 

Dla Protasiewicza to siedemnasty medal w rywalizacji MPPK. Kapitan Falubazu jest pod względem liczby medali rekordzistą wszech czasów.

Przypominano nam to. Cieszę się, choć nie prowadzę takich statystyk. To siedemnasty i ostatni medal. w parach. Już więcej jednak nie będę startował w tych rozgrywkach,  

Z medalu cieszył się również menedżer Falubazu Piotr Żyto.

Wolałbym ten medal zamienić na pozostanie w ekstralidze. Mieliśmy na początku słabszych rywali. Dlatego byliśmy w czubie. Jest się z czego cieszyć. Nie było Patryka Dudka, jechał Damian.

O brązowym medalu przesądził ostatni wyścig wygrany przez Piotra Protasiewicza.

Rozmawialiśmy, że są potrzebne nam dwa punkty, by nie jechać barażów o brąz z Lesznem Częstochowie nie zależało się jednak, by się bić. Piotr wygrał start i pojechał elegancko.

To czternasty medal zielonogórzan w historii ich występów w finałach MPPK.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: