KULTURA:LUBUSKIE:

Dobre pomysły zawsze w cenie![ Lubuska Giełda Dobrych Praktyk]

Dobrych pomysłów dzisiaj nie brakowało w Nowosolskim Domu Kultury. Tam właśnie zakończyła się Lubuska Giełda Dobrych Praktyk zorganizowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury, w ramach projektu Kultura Tędy.

Jaki był cel spotkania animatorów i nauczycieli z naszego województwa? Przede wszystkim pokazanie ciekawych pomysłów i działań w obrębie edukacji i animacji kulturowej skierowanej do dzieci i młodzieży. Więcej o Strefie Doświadczeń, czyli Lubuskiej Giełdzie Dobrych Praktyk mówi koordynator projektu Kultura Tędy, Kalina Patek:

Kalina Patek

Uczestnicy mieli okazję do zaprezentowania autorskich projektów z zakresu animacji i edukacji. Podczas giełdy okazję do pokazania swoich pomysłów mieli przede wszystkim zwycięzcy konkursu grantowego pt. Lubuski P.A.K.I.E.T., o którym już wielokrotnie pisaliśmy.

Zdobywczyni II miejsca, Dorota Marek- Kurpanik z Coaching and Art Zielona Góra opowiada o wrażeniach po wygranej,a także o swoim projekcie:

Dorota Marek-Kurpanik

Program Strefy Doświadczeń był bardzo bogaty. Po prezentacjach dobrych praktyk, które miały miejsce w sali widowiskowej, odbyły się tzw.”szybkie stoliki”, czyli konsultacje z autorami. Każdy mógł podejść i skorzystać z ich doświadczeń. Przedstawiciele z Poznania zajęli stolik jako pierwsi. Posłuchajcie, jak opowiadają o swoim doświadczeniu:

Zofia Małkowicz i Jakub Walczyk

Lubuska Giełda Dobrych Praktyk to również warsztaty kreatywne, które poprowadzili artyści i animatorzy, między innymi Marta Gendera, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim i prezes Fundacji Salony:

Marta Gendera

Pozostaje już tylko zaprosić wszystkich na kolejną edycję programu, co uczyni koordynator Kalina Patek:

Kalina Patek

A jeśli ktoś na ulicy zapyta was, którędy do kultury, to zawsze odpowiadajcie: “Kultura? Tędy!”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: