LUBUSKIE:

Czarny motyl wyszedł z kokonu. Ewa Minge podsumowuje pierwsze sukcesy fundacji

Black Butterflies w krótkim czasie zatrzepotały skrzydłami. Ponad 50 podopiecznych, którzy przechodzą przez choroby onkologiczne, mogą liczyć na zielonogórskie wsparcie.

Ponad rok temu fundacja Black Butterflies zainaugurowała swoje działania. Inicjatorką była światowej sławy projektantka mody Ewa Minge. Jej fundacja nakierowana jest na wsparcie, szczególnie psychologiczne osób i rodzin, które przechodzą przez choroby nowotworowe. Tutaj nie ma narzekań na służbę zdrowia, a jest wsparcie i pomoc, których lekarze nie oferują na wszystkich polach.

Ewa Minge

Prawnicy, artyści, psycholodzy i sztab wolontariuszy – wszyscy dbają o to, aby walka z rakiem nie była drogą w jedną stronę. Ewa Minge zdecydowała się wesprzeć chorujących lubuszan i zielonogórzan właśnie dlatego, że mieszka tutaj od kilkunastu lat. Nie wyobraża sobie innego, lepszego miejsca do życia. Władze również są wdzięczne za taką działalność. Miejsce pod Dom Życia znalazł prezydent Janusz Kubicki.

Janusz Kubicki

Fundacja w krótkim czasie rozwinęła się i nawiązuje kolejne współprace, a pozostałe miasta zgłaszają się do Ewy Minge z chęcią otwarcia kolejnych Domów Życia w innych miastach naszego kraju.

Poniżej znajduje się zapis całej konferencji .

dsc_0550

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X