HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Będzie drożej od przyszłego roku! Zapłacimy więcej za wywóz śmieci

Będzie drożej! To nieuniknione. Za nami głosowanie nad bardzo ważnym punktem związanym z podwyżkami za śmieci.

Najpierw w ratuszu miało miejsce wystąpienie prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej Krzysztofa Sikory. W rozmowie z Radiem Index Sikora stwierdził, że od podwyżek nie ma ucieczki.

Nie da się prowadzić gospodarki odpadami przy 25 złotych. Jest propozycja wzrostu tej opłaty dla mieszkańców z 25 na 29 złotych, czyli wzrost o 4 złote. Identycznie wzrośnie opłata z tych sołectw, z których odbiory są co dwa tygodnie: z 19 do 23 złotych.. Przy średniej rodzinie 4-osobowej ten wzrost będzie 16 złotowy.

My próbowaliśmy dopytać, z czego dokładnie wynikają podwyżki.

Niestety, są obowiązki, które nas dopadają w przyszłym roku: inwestycje i odpadowe. To wzrost opłaty marszałkowskiej, konieczność wymiany śmieciarek na nowe, ekologiczne. Dodatkowo, produkujemy o około 30 procent śmieci więcej. To powoduje wzrost kosztów zagospodarowania tych odpadów.

Ostatecznie 17 radnych zagłosowało za podwyżkami, 5 radnych – w tym 4 radnych Koalicji Obywatelskiej i radny SLD Tomasz Nesterowicz – zagłosowali przeciw. Podwyżki mają wejść w życie już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: