LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

2 i pół tysiąca złotych dla absolwentów kierunku lekarskiego? Chce tego Klub Bezpartyjnych Samorządowców

Klub Bezpartyjnych Samorządowców ma pomysł na pozyskanie specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży. Bo tych jak wiadomo nie od dziś – w Lubuskiem wciąż brakuje. Według Bezpartyjnych problem mogłyby rozwiązać stypendia, w wysokości dwóch i pół tysiąca na miesiąc dla absolwentów kierunku lekarskiego z naszego regionu, którzy zdecydują się na specjalizację w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Stypendia miałyby być bonusem do wynagrodzenia, które lekarz stażysta dostaje. Żeby jednak stać się stypendystą, należy zgodzić się na kilka istotnych warunków. Mówi Sławomir Kowal, przewodniczący klubu Bezpartyjnych Samorządowców.

Obecnie w Centralnym Rejestrze Lekarzy znajduje się zaledwie 466 specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży. Natomiast według statystyk Komendy Głównej Policji za 2021 rok, liczba prób samobójczych dzieci i młodzieży wzrosła o 87 %. Dotyczy to również Lubuskiego. Według Kariny Topczyłko, absolwentki kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, władzom naszego regionu powinno tym bardziej zależeć na zatrzymaniu młodych specjalistów.

Dodajmy, że Bezpartyjni Samorządowcy stworzyli już projekt uchwały dotyczącej stypendiów dla specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży. Uchwała została teraz złożona do konsultacji Zarządu Województwa Lubuskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00