ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

LG K11 – czy lepszy od poprzednika?

Szukasz telefonu z niższej półki cenowej, który dobrze sprawdzi się podczas codziennego użytkowania? Jeśli tak, jedną z opcji, na którą możesz zwrócić uwagę, jest LG K11. To bezpośredni następca modelu K10. Zastanawiasz się, jaka jest pomiędzy nimi różnica i czy warto inwestować w nowszą wersję? Oto najważniejsze informacje.

Zarówno LG K10, jak i K11 należą do grupy raczej „budżetowych” telefonów – smartfona LG K11 możesz kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Dlatego model ten może być rozsądnym rozwiązaniem dla nastolatka. Spodoba się także niewymagającym osobom, które smartfona używają tylko w podstawowym zakresie – np. seniorom. Niemniej jednak, zanim podejmiesz decyzję, czy go kupić, przyjrzyj się dokładniej różnicom między dwoma koreańskimi telefonami.

LG K11 a K10 – najważniejsze podobieństwa i różnice

Na pierwszy rzut oka LG K10 i K11 nie różnią się od siebie znacząco. Oba mają ekrany o przekątnej 5,3 cala (optymalnej do codziennego użytkowania), tylne aparaty o rozdzielczości 13 Mpx, dość podobne rozmiary – choć K10 jest minimalnie grubszy (7,9 vs 8,8 mm) – i wyposażone w Androida w wersji 7 (K11 – 7.1). Podobne są też ich podstawowe parametry techniczne – oba oferują 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. K11 jednak jest też dostępny w wersji 3/32 GB.

A jakie są różnice? Te najważniejsze to:

  • pojemność baterii – jest wyższa w K11, bo wynosi 3000 mAh (w porównaniu do 2800 mAh w K10) – a to oznacza, że młodszy model będzie pracował nieco dłużej bez konieczności ładowania,
  • obecność czytnika linii papilarnych tylko w K11 – dziś ta forma odblokowywania telefonu staje się niemal obowiązkowym wyposażeniem, które znacznie ułatwia codzienną obsługę smartfona,
  • wyższy standard połączeń z Internetem – K11 pracuje w standardzie LTE DL (300 Mbit/s), K10 oferuje zaś prędkość 150 Mbit/s, brak w nim również trybu WiFi Direct.

Jak wynika z informacji uzyskanych w porównywarce telefonów Komorkomat, K11 jest jednak nieco cięższy od poprzednika – waży 162 g, a więc o 20 więcej od K10.

Który model zatem wybrać? Jeśli zależy Ci na nieco lepszej wydajności telefonu i bardzo szybkich połączeniach z siecią – LG K11 będzie lepszym rozwiązaniem. Gdy zaś telefon ma być lżejszy i cieńszy – można postawić na K10. Warto także przyjrzeć się innym modelom z tej półki cenowej i sprawdzić, czy któryś nie oferuje lepszych parametrów w podobnej cenie. Pamiętaj też, że jeśli planujesz korzystać ze smartfona w bardziej intensywny sposób – np. wykorzystując go do grania, korzystania z serwisów VOD czy zaawansowanych aplikacji – powinieneś rozważyć zakup modelu z większą ilością pamięci RAM.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X