SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal minimalnie przegrał w Kazaniu

Koszykarze Zastalu ENEI BC Zielona Góra minimalnie przegrali wyjazdowe spotkanie z Unicsem Kazań 64:65 w ramach rozgrywek ligi VTB.

Zastalowcy mieli wygraną na wyciągnięcie ręki. Na dwie i pół minuty przed końcem zielonogórzanie prowadzili 64:58. Ostatnie siedem punktów zdobył jednak zawodnik gospodarzy – Jamar Smith – zapewniając wygraną Unicsowi.

Po pierwszej kwarcie Zastal prowadził 24:19. Zielonogórzanie utrzymali prowadzenie i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 39:33 dla gości. Goście  prowadzili przez większą część meczu. Po 30 minutach było 55:46. Niestety, w ostatniej kwarcie zastalowcom zabrakło chyba sił, a gospodarze mozolnie odrabiali straty. W końcówce mieliśmy swoją szansę, ale Iffe Lundberg nie trafił równo z końcową syreną i jednopunktowa porażka stała się faktem.

– To był ciężki mecz dla obu drużyn. Obie drużyny popełniły wiele błędów. Pod koniec gry podjęliśmy kilka niezbyt mądrych decyzji w obronie i ataku. Poza tym w końcu zawodnicy z mojej drużyny byli zmęczeni, ponieważ nasz skład był znacznie krótszy niż zwykle.- mówił nasz trener Zan Tabak.

Zastal zagra 17 stycznia kolejne spotkanie w lidze VTB w Mińsku ze Smokami. Zielonogórzanie w tej chwili są na ósmym miejscu z bilansem sześciu zwycięstw i siedmiu porażek. Wcześniej, bo 12 stycznia Zastal rywalizować będzie w polskiej lidze z Polskim Cukrem Toruń

Unics Kazań – Zastal Enea BC Zielona Góra 65:64 (18:24, 15:15, 13:16, 19:9)

Unics: Smith 20, White 15, Wolters 8, Antipov 5, Theodore 4, Morgan 4, Zhbanov 4, Kolesnikov 3, Brown 0, Uzinskii 0.

Zastal: Freimanis 13, Groselle 13, Lundberg 13, Berzins 8, Reynolds 5, Ponitka 4, Koszarek 3, Put 0.