HOTZIELONA GÓRA:

Z Piaskowej na Wojska Polskiego. Dom Samotnej Matki ma nową siedzibę [WIDEO]

Zielonogórski “Dom Samotnej Matki” ma nową siedzibę. Po 23 latach z ulicy Piaskowej instytucja przeniosła się na Aleję Wojska Polskiego. Dla podopiecznych przeprowadzka do nowego domu oznacza przede wszystkim wygodę.

Bo zamiast ciasnoty, to teraz do dyspozycji mam oraz ich pociech jest 7 pokoi. Pomieszczą ponad 20 osób. Jest też nowe zaplecze sanitarne – mowa tutaj o 4 łazienkach, pralni i suszarni. Mówi pani Paulina, jedna z mieszkanek placówki.

Bardzo ładnie, jest tak biało wszędzie. Czysto. Większa przestrzeń jest. Fajnie jest i na pewno będzie wygodniej. 

Jak wiadomo – oprócz samotnych matek przy Alei Wojska Polskiego zamieszkają też ich dzieci. I to z myślą o nich powstał pokój edukacji oraz do zabaw. Schronienie znajdą tutaj też kobiety w ciąży. Po sąsiedzku z domem samotnej matki prowadzony będzie też ośrodek interwencji kryzysowej dla ofiar przemocy. Mówi Tomasz Lehman z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Powiększą nam się możliwości przyjmowania osób w kryzysie. Szczególnie doświadczających przemocy. Nowe miejsce pozwoli nam rozwinąć działalność, zwiększyć możliwości wsparcia. 

Wioleta Haręźlak z departamentu edukacji i spraw społecznych uważa, że przy Wojska Polskiego powstał właśnie zielonogórski azyl.

To bardzo ważne instytucje na tym pięknym terenie. Dadzą schronienie matkom, które potrzebują natychmiastowego wsparcia i pomocy. Oraz poczucia bezpieczeństwa. Warunki to jedno. Dadzą to im też terapeuci i psychologowie. 

Dodajmy, że przeprowadzka do nowego miejsca była możliwa między innymi dzięki finansowemu wsparciu ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Swoje cegiełki dorzuciły też urząd marszałkowski, zielonogórski magistrat oraz prywatni darczyńcy. Całkowity koszt inwestycji to dwa miliony złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: