SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Trudny mecz ze Spójnią. Zastal jednak zwycięski!

Przez trzy kwarty trudny bój. Ostatecznie jednak 23. zwycięstwo. Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra wygrali na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 97:80.

Wynik nie oddaje jednak przebiegu rywalizacji. Przez 30. minut gospodarze postawili się zielonogórskiej ekipie. Dopiero czwarta kwarta wygrana przez Zastal wysoko – 28:14 – zapewniła 17-punktowe zwycięstwo.

Wcześniej Spójnia była blisko naszej drużyny. Po I kwarcie gospodarze prowadzili 27:19. Zastalowcy długo nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Do przerwy remis 45:45. Stargardzianie trzymali się jeszcze mistrza Polski w trzeciej odsłonie. Zielonogórzanie po 30 minutach prowadzili tylko 69:66. Początek czwartej kwarty to jednak ucieczka Zastalu. Po akcjach Koszarka i Grossela zielonogórzanie osiągają bezpieczną przewagę, którą powiększają. Ostatecznie nasza ekipa wygrała 97:80, choć Spójnia przez 30 minut dzielnie stawiała opór Zastalowi.