HOTLUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Powalczyli, ale w derbach lepsza Stal. Falubaz przegrał w Gorzowie

Nie było niespodzianki w meczu 12. kolejki PGE Ekstraligi. W derbach Ziemi Lubuskiej Marwis.pl Falubaz Zielona Góra przegrał w Gorzowie ze Stalą 42:48.

Stal była zdecydowanym faworytem, a Falubazowi w starciu z lokalnym rywalem nikt nie dawał większych szans. Po trzech wyścigach opinie ekspertów miały się potwierdzić. Gorzowianie prowadzili 13:5. Na dodatek Falubaz stracił do końca zawodów juniora Nile Tufta, który upadł nieszczęśliwie w wyścigu juniorskim.

Goście, dzięki rezerwom taktycznym, nie pozwolili odskoczyć gorzowianom. Wprawdzie Stal kontrolowała sytuację, ale Falubaz był blisko. Po 13 wyścigach Stal prowadziła 42:36 i jeszcze wszystko było możliwe. W 14. wyścigu wygrał Żagar, ale Protasiewicz dał się objechać Karczmarzowi. Tym samym remis, który zapewnił wygraną w całym meczu Stali. Falubaz postawił się, ale w starciu z szybkimi Zmarzlikiem, Woźniakiem i Vaculikiem był raczej bez szans. Dobra postawa Falubazu może być jednak pozytywem przed meczem w Zielonej Górze, który już za tydzień. Zielonogórzanie podejmować będą Unię Leszno.

Punkty:

Stal: Zmarzlik 14, Woźniak 12, Vaculik 11, Karczmarz 4, Jasiński 4, Thomsen 2, Pytlewski 1

Falubaz: Dudek 13, Zagar 10, Fricke 9, Protasiewicz 6, Osyczka 4, Pawliczak 0, Tuft 0.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: