HOTROZMOWA NA 96 FM:

Poseł Materna o inwestycjach: Prawo i Sprawiedliwość mocno pomaga

– Jeżeli ktoś mówi, że Prawo i Sprawiedliwość nie pomaga, to jest cynizm i obłuda. Poseł Jerzy Materna był gościem dzisiejszej Rozmowy na 96 FM.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Kają Rostkowską mówił m.in. o budowie obwodnicy południowej. Przypomnijmy, niedawno prezydent Zielonej Góry odebrał z rąk wojewody pozwolenie na budowę.

Nie ukrywam, że to jest dobry projekt i mocno wspierałem go w ministerstwie rozwoju. Ówczesny minister, pan Jerzy Kwieciński zgodził się na tę inwestycję i dzisiaj właściwie ją zaczynamy. Pan wiceprezydent Kaliszuk prosił mnie ostatnio o to, żeby szybciej zacząć wycinkę w lesie. Byłem ostatnio u dyrektora lasów i wszystko idzie jak najlepiej. Pomiary już się zakończyły.

Poseł był pytany o plany na przyszłość. Jakie będą kolejne inwestycje w Lubuskiem?

Budujemy most w Pomorsku. Dzięki Prawu i Sprawiedliwości, przecież Platforma Obywatelska nie chciała tego mostu. Będzie most. Udało się pozyskać dodatkowe 20 mln zł w ramach budowy tego mostu i dlatego droga nie pójdzie przez osiedle Czarkowo i na Wysokie, tylko ominie to miejsce. 

Więcej o inwestycjach w całej rozmowie. W programie też m.in. o relacjach Polski z Unią Europejską. Audycja do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: