PIŁKA NOŻNA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Po pucharze Lechia też wygrywa. I to w jakim stylu! [WIDEO]

Nie zatrzymują się piłkarze Lechii Zielona Góra, którzy świetną dyspozycję z Fortuna Pucharu Polski potwierdzili także w meczu ligowym! Podopieczni Andrzeja Sawickiego w niedzielę pokonali Odrę Wodzisław Śl. 5:0 (2:0).

Po tym meczu zielonogórzanie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli III ligi.

Pierwsza połowa wyrównana, z sytuacjami z obu stron, choć więcej ich i dogodniejsze mieli zielonogórzanie. Ostatni kwadrans tej części gry, to coraz większa przewaga Lechii, którą spuentował w 37 min. strzałem zza pola karnego Sebastian Górski. Piłka jeszcze po rykoszecie wpadła do bramki. Chwilę później mieliśmy rzut karny dla zielonogórzan. Faulowany w polu karnym był Mykyta Łoboda. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Mateusz Surożyński.

Trzynaście minut po przerwie mieliśmy kolejny rzut karny dla Lechii. Świetny kontratak po rzucie rożnym rywali zainicjował Mateusz Surożyński, który podał piłkę do Sebastiana Górskiego. Ten świetnie wypatrzył na czystej pozycji Jakuba Babija, który popędził z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany. Z jedenastu metrów ponownie nie pomylił się popularny „Suro” i Lechia prowadziła 3:0.

Ten zawodnik drugi mecz z rzędu skompletował hat-tricka, bo w 79. minucie ponownie posłał piłkę do siatki, tym razem głową, po dośrodkowaniu od wprowadzonego w drugiej połowie na boisko Jakuba Kołodennego. Wynik meczu na 5:0 ustalił w 88. minucie Rafał Ostrowski! To siódma i dotąd najokazalsza wygrana Lechii w trzecioligowym sezonie.

Za tydzień ekipa Andrzeja Sawickiego zagra na wyjeździe. Zielonogórzanie w najbliższą sobotę zagrają w Nysie z Polonią (12:00).