HOTZIELONA GÓRA:

Janusz Kubicki: To będzie budżet “przeżycia”

Jaki będzie budżet Zielonej Góry na nowy rok? Nad tym zastanawiają się pewnie mieszkańcy naszego miasta jak i władze. Dochody miasta ponad 1 miliard i 8 mln zł, a wydatki prawie 1 miliard i 160 milionów złotych – tak wygląda propozycja przyszłorocznego budżetu Zielonej Góry.

Janusz Kubicki, który był gościem audycji “Prezydent na 96 FM” stwierdził, że będzie to najtrudniejszy budżet jego kilkunastoletniej prezydentury z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa:

Tak, to jest budżet przeżycia. Konsekwencje tego, co się dzieje w tym roku, znajdą swoje odzwierciedlenie w budżecie. Miasto jest jedną dużą firmą i tez będzie miało problemy jak w innych firmach. Będzie po prostu trudniej. 

Kaja Rostkowska zapytała prezydenta, czy w związku z trwającą pandemią miasto może wycofać się z pewnych inwestycji lub ograniczyć mocno wydatki. Janusz Kubicki stwierdził, że będzie chciał utrzymać dotychczasowy tempo rozwoju Zielonej Góry:

Decyzje są jeszcze przed nami. Chcę, by były zachowane duże inwestycje, ale będzie to zależało od rozwoju sytuacji w mieście. To jest trudny okres. . 

Dodajmy, że cały przyszły rok ma zamknąć się deficytem ponad 150 mln zł. Projekt budżetu zakłada wzrost zadłużenia miasta na koniec przyszłego roku do blisko 570 mln zł.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: