HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Inwestycje na MOSIR-ze: Co z Ochlą i krytym boiskiem?

Zaglądamy na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i sprawdzamy, jak wyglądają dwie, bardzo ważne inwestycje, które będzie realizować miasto. Chodzi o kąpielisko w Ochli i budowę krytego boiska przy ulicy Sulechowskiej.

Jeśli chodzi o Ochlę, w tej chwili trwa wciąż faza projektowa, a niebawem mają zacząć się roboty. Mówi dyrektor MOSIR-u Robert Jagiełowicz:

To jest inwestycja ciężka, krótki czas, wszystko drożeje, trudno jest o pracowników. Tematów jest wiele, gdy weszliśmy na ten teren, to pojawiły się te trzy zbiorniki, w których trzeba wyrównać poziom wody. Takie rzeczy wychodzą, a których wcześniej nie było. To jest etap fazy projektowej, które potrwają do września, później ruszą roboty. 

Kąpielisko w Ochli ma pochłonąć kwotę prawie 90 milionów złotych. Inną ważną inwestycją jest budowa krytego boiska przy ulicy Sulechowskiej. Miasto podpisało umowę z wykonawcą kilka miesięcy temu. Jak się okazuje, podczas robót nastąpiły pewne nieoczekiwane problemy.

Jestem spokojny, bo boisko jest nam potrzebne na zimą, a mamy skończyć to w sierpniu. Pojawił się kłopot, bo mieliśmy warunki na przyłącze gazowe, ale z różnych przyczyn nikt nam nie chciał go doprowadzić. Musieliśmy to przeprojektować, będzie gaz propan-butan z butli. 

Koszt tej inwestycji to 10 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X