HOTLUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dwugłos Kubicki vs Strzyżewski: Uczelnia potrzebna miastu. Miasto potrzebne uczelni

Uniwersytet Zielonogórski jest potrzebny miastu, a miasto i samorząd są potrzebne uczelni – z taką teza trudno się nie zgodzić w kontekście jubileuszu 20-lecia powstania uniwersytetu.

Nasza uczelnia z roku na rok się rozwija. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie i miasta i samorządu. – Jesteśmy oczkiem w głowie dla władz – przyznał w rozmowie z Radiem Index rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, profesor Wojciech Strzyżewski:

Władze lokalne i administracja rządowa doceniają rangę uniwersytetu. Tego zazdroszczą nam na innych uczelniach. W dużych miastach takich uczelni jest 20. W województwie jest tylko Akademia Gorzowska i my. Uwaga jest skoncentrowana na nas. 

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zauważył, że uczelnia się zmienia, a poziom się podnosi, co jest z korzyścią również dla miasta.

Uniwersytet wrósł w tkankę miejską. My żyjemy z uniwersytetu, a uniwersytet żyje z nami. Jesteśmy trochę jak bliźniaki syjamskie. Miasto pomaga, ale uniwersytet oddaje też miastu 

Przypomnijmy, 7 czerwca 2001 roku doszło do powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego w wyniku połączenia WSP i Politechniki Zielonogórskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: