HOTROZMOWA NA 96 FM:

Czy grozi nam lockdown jak na Warmii i Mazurach?

– Mamy 203 punkty, w których realizujemy szczepienia – powiedział w Rozmowie na 96 FM Władysław Dajczak. Wojewoda lubuski był gościem Macieja Noskowicza.

W Radiu Index przedstawiciel rządu w regionie mówił o hamulcu w postaci otrzymywania mniejszej dawki szczepionek niż to jest zaplanowane.

Nie dostajemy tyle szczepionek, ile byśmy potrzebowali. Słyszymy o tym od kilkunastu dni. Komisja Europejska nie spisała się do końca tak, jak powinna i te szczepionki nie są realizowane zgodnie z umową. Nasz premier i kilku innych premierów apelują do KE, aby tą sprawą się zająć, by szczepionki wróciły do ustalonych norm.

Dajczak zapewnił, że gotowość punktów szczepień w Lubuskiem jest cały czas. Wojewodę lubuskiego pytaliśmy o trzecią falę pandemii i czy Lubuskie może pójść śladami Warmii i Mazur, gdzie od jutra będzie całkowity lockdown?

Niestety jesteśmy w ścisłej czołówce województw, dla których ten wskaźnik na 100 tys. mieszkańców jest jednym z najwyższych. Jesteśmy na trzecim miejscu. Stawia nas to w sytuacji, że przy dalszym wzroście może nas czekać to samo, co województwo warmińsko-mazurskie.

Wojewoda zaapelował do lubuszan o odpowiedzialność, stosowanie się do obostrzeń. – Zdaję sobie sprawę, że jesteśmy już wszyscy zmęczeni, ale musimy jeszcze podjąć ten wysiłek. Nie lekceważmy noszenia maseczek – dodał Dajczak, z którym cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: