HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Arkadiusz Dąbrowski: Sejmik? PSL chciał rozszerzyć koalicję

Co dalej z koalicją w sejmiku województwa lubuskiego? Jak rozwiązać polityczny pat? Między innymi o to pytaliśmy dziś naszego gościa w programie „Rozmowa na 96 FM”.

Był nim Arkadiusz Dąbrowski – sekretarz wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kaja Rostkowska pytała naszego gościa, czy koalicja jest w stanie rządzić jeszcze województwem?

Myślę,, że koalicja rządząca jest w stanie rządzić województwem. Nie przy każdym głosowaniu radni mają odmienny punkt widzenia. Wszystkim chodzi o dobro województwa, ale niektóre osoby mają na to różne spojrzenia. Trzeba znaleźć porozumienie, które pozwoili przegłosować te ważne sprawy z punktu widzenia służby zdrowia czy inwestycji. 

Jak powiedział Dąbrowski, PSL zaproponował Koalicji Obywatelskiej rozszerzenie koalicji w sejmiku.  – Nie ma jednak na to zgody – mówi nasz gość.

PSL starał się znaleźć pewne porozumienie w sejmiku, bo ten pat jest od dłuższego czasu. Zaproponowaliśmy naszym koalicjantom rozszerzenie o nowe kluby. Nasz koalicjant tego jednak nie zaakceptował, co szanujemy.

Program “Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku od godziny 9.30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: