LUBUSKIE:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal powalczył, ale przegrał. To już koniec sezonu [WIDEO]

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali z Unicsem Kazań 79:90 w meczu numer 2 I rundy play-off w lidze VTB. To oznacza jedno: dla Zastalu sezon już się zakończył.

Zielonogórzanie przegrali bowiem z Unicsem po raz drugi – tym razem w hali CRS – i odpadli z rywalizacji. Zanotowali jednak i tak olbrzymi sukces awansując do fazy play off.

Zaczęło się nieźle. Naszej ekipie, dopóki starczyło sił, walczyła. Po I kwarcie Zastal prowadził 25:24. W drugiej Unics objął wprawdzie prowadzenie, ale nieznaczne, a Zastal trzymał się dzielnie trzeciej drużyny rozgrywek. Do przerwy było tylko 37:39. Decydująca dla losów meczu okazała się pierwsza faza trzeciej kwarty. Koszykarze Zastali wyszli na parkiet rozkojarzeni, a Unics od razu osiągnął znaczącą przewagę. W 23 minucie było już 37:47. Unics prowadził nawet kilkunastoma punktami. Po 30 minutach było 56:66.  Zastalowcom nie udało się odrobić strat i ostatecznie Unics wygrał i awansował do pólfinału.

Zastal zakończył sezon na pierwszej rundzie rozgrywek ligi VTB. Do tego dorzucił wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski. Wiadomo jednak, że to koniec ery trenera Żana Tabaka, który opuści zespól, Podobnie zresztą jak większości zawodników, którym kończą się kontrakty.