SPORT:

Wataha wygrywa z Alfą, z którą powalczy o utrzymanie

W pierwszej połowie zanosiło się na spacerek, ale z czasem pojedynek bardzo się wyrównał. Wataha RC Zielona Góra ostatecznie jednak z pierwszą wygraną w I lidze w tym sezonie. Podopieczni Pawła Prokopowicza wygrali 62:52 (38:14).

Zaczęło się od dominacji absolutnej w wykonaniu zielonogórzan, którzy na półmetku pierwszej części spotkania prowadzili już 24:0. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 38:14. Po zmianie stron, gospodarze zdawali się kontrolować losy spotkania, ale goście cierpliwie odrabiali straty. Końcówka była nerwowa, ale ostatecznie górą Wataha, dla której to dopiero pierwszy triumf w tym sezonie.

To jest nasze pierwsze zwycięstwo w historii nad zespołem z Bydgoszczy, wytrzymane do końca, bo ten napór był mocny. Nie był to łatwy mecz, udało się ustać. Wynik pokazuje, że oba zespoły muszą pracować nad obroną.Paweł Prokopowicz, grający trener Watahy RC Zielona Góra

Oba zespoły, wszystko na to wskazuje, jeszcze ze sobą zagrają i to w meczach, które będą decydować o utrzymaniu w I lidze. W czerwcu Wataha zmierzy się z bydgoskim beniaminkiem, w dwumeczu fazy play-out.