Futsaliści przegrywają w derbach akademickich! Marzenia o pierwszej lidze pryskają

Koniec snów o awansie

To trzecia porażka z rzędu na własnym parkiecie. Z pewnością najbardziej bolesna. PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrywa z AZS-em Uniwersytetu Wrocławskiego. Wynik ten przekreśla szanse na powrót do I ligi.

Zielonogórzanie od początku ruszyli na rywali z Dolnego Śląska, a efektem tego było trafienie w 6. minucie Sebastiana Hauslera, który wykorzystał zagranie Jakuba Turowskiego. Kilka chwil później nie było go już na parkiecie, a to z powodu urazu, który dał się we znaki całej drużynie. Dziesięć minut po pierwszym trafieniu wyrównał Jakub Pawełek, a gola “do szatni” zdobył Volodymyr Leshchuk i wrocławianie prowadzili 2:1.

Po zmianie stron nadal dominowali goście. AZS bezskutecznie próbował odmienić losy meczu. Zielonogórzanie przez kilka minut grali nawet z lotnym bramkarzem, którym był Maciej Dudek. Taktyka nie przyniosła jednak pozytywnych skutków i na pięć minut przed końcem przyjezdni podwyższyli, za sprawą drugiego trafienia Jakuba Pawełka. W derbach akademickich ostatecznie wygrał zespół z Wrocławia 3:1.

Co powiedzieć po takim spotkaniu? Według mnie w pierwszej połowie prowadziliśmy grę. Druga jest konsekwencją tego, że musimy gonić wynik. W całym meczu znowu popełniamy głupie straty. Tu nie chodzi o indywidualne sprawy, ale dla przykładu mamy dwóch na jednego w narożniku, a ktoś taki wychodzi i strzela nam bramkę.Maciej Dudek, bramkarz PKM Zachód Persy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – AZS Uniwersytetu Wrocławskiego 1:3 (1:2)

6′ Sebastian Hausler

16′ 35′ Jakub Pawełek

18′ Volodymyr Leshchuk

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni Akademików” w Radiu Index o godzinie 13:00.