KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:POLSKA I ŚWIAT:WOŚP

Sprawdź, kto zagra w piątek na Pol’And’Rock Festival

Trwa Pol’And’Rock Festival. Jak co roku w koncertowym rozkładzie nie zabraknie gwiazd światowego formatu, polskich legend oraz rockowych nowości.To ostatni moment, aby dobrze zaplanować czas na festiwalowym polu. Z tej okazji jeszcze raz zerknęliśmy w tegoroczny line up.

Piątek (3.08.2018)

Duża Scena

Drugi dzień koncertów rozpocznie się, niezmiennie o 15:00, koncertami finalistów tegorocznych Eliminacji do Pol’And’Rock Festival. Pierwszy z nich – Rust, to inspirowany hard rockiem lat 70′. Poznański zespół pracuje obecnie nad nowym wydawnictwem. Snowmana natomiast nikomu już przedstawiać nie trzeba. W minionym roku Michał Kowalonek, pomimo ówczesnej roli wokalisty Myslovitz, postanowił wrócić do autorskiego projektu, czego efektem stała się polskojęzyczna płyta zatytułowana „Gwiazdozbiór”. Całość rozmowy znajdziecie na naszym fanpage’u.

Po polskich artystach czas na pierwszą gwiazdę zagraniczną drugiego dnia – Booze&Glory. Zagrali 100 koncertów w 16 krajach na 4 kontynentach, a częścią trasy były wspólne występy z Dropkick Murphys w Ameryce Południowej, koncerty w Japonii, czy Malezji. Na tym nie koniec wrażeń. Od 19:00 Dużą Sceną zawładną ciężkie rockowe i heavymetalowe brzmienia i tak pozostanie już do końca drugiego dnia festiwalu. Rockową inwazję rozpocznie You Me At Six – angielski zespół rockowy, który ma na koncie 5 albumów studyjnych. Największy rozgłos przyniósł im wydany w 2008 roku debiutancki krążek pod tytułem „Take Off Your Colours”.

Przez kolejne godziny tłum nie będzie pustoszał na pewno. O 20:30 na scenie pojawi się Nocny Kochanek – ubiegłoroczny finalista eliminacji, który podczas minionej edycji festiwalu zagwarantował sobie miano jednego z największych fenomenów polskiej heavymetalowej sceny muzycznej. O Dżentelmenach Metalu poczytacie tutaj:

Zdrajcy Metalu – Nocny Kochanek [Rozmowa+Galeria]

Koncert Kochanków będzie dobrą rozgrzewką przed najbardziej wyczekiwaną gwiazdą tegorocznej edycji – Judas Priest. Na potwierdzenie tej informacji fani musieli poczekać kilka miesięcy. Pierwsze przypuszczenia pojawiły się wraz z momentem rozpoczęcia przez zespół trasy koncertowej promującej ich najnowsze tegoroczne wydawnictwo „Firepower”. Ci, którzy nie załapali się na ich ostatni koncert w Polsce, a są ciekawi tego, jak sprawdza się nowy repertuar na koncertach mogą odetchnąć z ulgą. W szczególności, że żaden album legendy nie sprzedał się w takiej ilości, jak nowe wydawnictwo dotychczas.

Głośniej i ciężej pozostanie na chwilę dłużej. 10 minut po północy wystąpi pierwsza ogłoszona przez organizatorów zagraniczna gwiazda festiwalu – Arch Enemy. Więcej o zespole poczytacie tutaj. Na koniec rockowy klimat przełamią Balkan BeatBox.

Mała Scena

Mała Scena również rozpocznie swoją działalność od koncertu finalisty tegorocznych Eliminacji. Robert Cichy to gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent mający na swoim koncie współpracę z wieloma artystami sceny polskiej. Z kolei po nim usłyszymy zespół Na Górze, który bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami.

Ciekawą propozycją jest PPNOU – Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Ich repertuar, to niezwykła „szafa grająca”, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W repertuarze zespołu znajdują się przearanżowane na ukulele „perełki” światowej i polskiej muzyki rozrywkowej, w tym „Highway to hell” AC/DC lub „Billie Jean” Michaela Jacksona .

Chwilę po nich na Małą Scenę skocznym krokiem wkroczy śląska Łydka Grubasa. Ponadto tego dnia usłyszymy jeszcze Death by Chocolate – szwajcarską formację rockową, która może być znana publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata z żywiołowego występu na 19. Przystanku Woodstock oraz promujących swoje najnowsze wydawnictwa – Krzysztofa Zalewskiego, Pablopavo i koreański YB.

Scena Viva Kultura

To właśnie w tym miejscu swoją przygodę z festiwalem rozpoczynają młode polskie kapele, które później wracają na imprezę w kolejnych latach. Nie zabraknie również punkowych legend. Pierwszego dnia sceny Viva Kultura zaprezentuje się między innymi: Tymek, Snowblind, Farben Lehre akustycznie, czy Kapela ze Wsi Warszawa. W linku zobaczcie rozpiskę godzinową.

Harmonogram koncertów możecie znaleźć na polandrockfestival.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00