KULTURA:LUBUSKIE:MUZYKA:WOŚP

Znamy harmonogram pierwszego dnia sceny VIVA KULTURA oraz kolejnych gości na ASP[Pol’And’Rock Festival]

Nie zabrakło również kolejnych gości na Dużej Scenie

Przez  ostatnie tygodnie organizatorzy 24. Pol’And’Rock Festiwal nie próżnują i ujawniają kolejnych  wykonawców. Za dnia na Akademii Sztuk przepięknych uczestnicy festiwalu będą mogli zadać pytania Arturowi Barcisiowi, nocą wypoczną natomiast przy dźwiękach jednego z największych instrumentalnych kwartetów w Polsce. Na tym jednak nie koniec. Do grona wykonawców Dużej Sceny dołączyła grupa brytyjska grupa You Me At Six. Ujawniono również harmonogram pierwszego dnia sceny Viva Kultura.

Najlepszy brytyjski zespół

To właśnie w tej kategorii kolejna gwiazda Pol’And’Rock Festival otrzymała nagrodę od jednego z największych angielskich magazynów muzycznych. Nie jest łatwo utrzymać ten poziom przez kolejne lata, dlatego piątka przyjaciół, tworząca zespół You Me At Six konsekwentnie walczy o miano jednego z najlepszej kapeli rockowej w Wielkiej Brytanii. Do tej pory na swoim koncie mają koncerty na scenach największych europejskich festiwali u boku takich zespołów jak Thirty Seconds To Mars, Paramore, Fall Out Boy i All Time Low oraz 5 albumów studyjnych. Największy rozgłos przyniósł im wydany w 2008 roku debiutancki krążek „Take Off Your Colours”, choć to nie jedyny studyjny sukces grupy. 2 kolejne „Hold Me Down” z 2010 i „Sinners Never Sleep”, który ukazał się rok później, znalazły się na liście pięciu najlepszych albumów w rankingu Top Five. Z kolei „Cavalier Youth” zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Wydawnictwo zespołu zamyka album „Night People”, wydany na początku minionego roku. You Me At Six nagrali swoją piątą płytę w studio Jaquire Kinga, znanego ze współpracy z Jamesem Bayem i Kings of Leon. W utworze „Take On The World”, kapela pracowała z Ianem Archerem, byłym członkiem zespołu Snow Patrol.

Nie mówimy, że chcemy skopiować Coldplay, ale czy chcemy zagrać cztery razy pod rząd na wyprzedanym stadionie Wembley? Czy chcemy być headlinerem na Glastonbury? Oczywiście, do cholery, że chcemy! Patrzę na Biffy Clyro, Bring Me The Horizon, Tame Impala, Arctic Monkeys, Foals, obserwuję te wszystkie zespoły które są teraz na topie i dążą do tego by zostać największym festiwalowym headlinerem i myślimy, że wkrótce będzie nasza kolej. Chcę przyglądać się temu jak nasz zespół wspina się na sam szczyt”You Me at Six

Za dnia Barciś, nocą zaś Tides From Nebula

Rozmowy z gośćmi na Akademii Sztuk Przepięknych to jedne z najważniejszych wydarzeń odbywających się podczas 3- dniowego festiwalu. O spotkanie z Arturem Barcisiem woodstockowicze walczyli od lat i wreszcie się doczekali. Będzie o co pytać. Aktor sprawdza się zarówno w rolach komediowych jak i dramatycznych. Do jego ważniejszych ról teatralnych należą: Czarne Tango w Przeklętym Tangu w reż. L. Szurmieja (wyróżnienie na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych) Lejzorek w Burzliwym życiu Lejzorka w reż. M. Wojtyszki i W. Śmigasiewicza, Amos Hart w Chicago w reż. K. Jasińskiego, Hitler w Mein Kampf w reż. R. Glińskiego. Sam wyreżyserował m.in.: Trzy razy Piaf, Koftę, Taka noc nie powtórzy się więcej, Między łóżkami .W Teatrze Telewizji wystąpił m.in. w Amadeuszu w reż. M. Wojtyszki, Cezarze i Pompejuszu w reż. J. Antczaka, Domu otwartym w reż. M. Kwiecińskiego, Skrzywdzonych i poniżonych w reż. I. Cywińskiej. Na dużym ekranie zadebiutował w Do krwi ostatniej J. Hoffmana. W 1981 r. pojawił się w kolejnym filmie reżysera, tym razem w roli Wasylki w Znachorze. Rok później zagrał główną rolę w Odlocie w reż. J. Dymka. W 1984 roku po raz pierwszy zagrał u K. Kieślowskiego w Bez końca. Wystąpił potem w znaczących epizodach we niemal wszystkich częściach Dekalogu Kieślowskiego. Do jego ważniejszych ról należy także kreacja w Życiu za życie w reż. K. Zanussiego oraz Braciszek w reż. A. Barańskiego. W 2003 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę tytułową w filmie Kontroler P. Vogta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Down Under w Australii, a rok później za tę samą rolę – nagrodę dziennikarzy na przeglądzie filmów kina niezależnego OFFensiva we Wrocławiu. Publiczności jest także znany ze swojej roli Tadeusza Norka w serialu telewizyjnym Miodowe lata oraz Arkadiusza Czerepacha w serialu Ranczo.

fot. mat. prasowe

Nocne koncerty na ASP to gwarancja wielkich, muzycznych przeżyć. W tym roku obok jazzowej legendy, w postaci Laboratorium zaprezentuje się warszawski kwartet Tides From Nebula. Grupa może pochwalić się zdecydowanym sukcesem poza granicami naszego kraju niż w ojczyźnie. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów tego gatunku w Europie oraz trasę koncertową w Indiach, odnosząc tam frekwencyjny sukces, m.in. grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał się na sławnym torze F1 w Greater Noida. W Polsce docenił ich sam Zbigniew Preisner -sławny kompozytor muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płytę “Earthshine” w 2011 roku. Preisner osobiście wyszedł z propozycją współpracy, po usłyszeniu zespołu w ogólnopolskiej rozgłośni. Od tamtej pory ugruntowali swoja pozycje lidera w polskiej alternatywie.

Dzień przed Pol’And’Rock Festival

Dokładnie 23 godziny przed oficjalnym rozpoczęciem 24. Edycji Pol’And’Rock Festivalu swoją działalność rozpocznie scena VIVA Kultura! To właśnie w tym miejscu, swoją przygodę z festiwalem rozpoczynają młode polskie kapele, które później wracają na imprezę w kolejnych latach. Nie zabraknie również punkowych legend. Poniżej zobaczcie rozpiskę godzinową:

Środa 02.08.2017

16:00 – 16:40 – MORON

17:00 – 17:40 – SOBOTNI ROSÓŁ

18:00 – 19:00 – NIESPODZIANKA

19:20 – 20:20 – CAŁA GÓRA BARWINKÓW

20:40 – 21:40 – CHORZY

22:00 – 23:00 – WARBELL

23:20 – 00:30 – THE UNGUIDED

Po 23 latach Przystanek Woodstock zmienia nazwę na Pol’And’Rock Festiwal – największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, w tym: Extrema, Alestorm,The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Gojira, Soufly, Krzysztof Zalewski, Bethel, Koniec Świata, Big Cyc, Mozil i Lao Che.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: