ZIELONA GÓRA:

Znamy najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2021 w Zielonej Górze

W 2021 roku wśród najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w Polsce królowały Zuzanna i Antoni. Jak ten ranking prezentował się w Zielonej Górze?

Jak mówi Małgorzata Janecka – Kwiatkowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej Górze, w zeszłym roku zarejestrowano 1586 narodzin. Część z nich to chłopcy. Na jakie imiona decydowali się rodzice?

Jeżeli chodzi o imiona najczęściej nadawane w 2021 roku, to jeżeli chodzi o chłopców to najczęściej nadawanym imieniem było imię Jan, ono się pojawiło aż 31 razy, Aleksander – 29 razy, Leon – 27 razy, Ignacy – 26, Jakub i Nikodem – po 25.

A co jeśli o imiona dla dziewczynek? W pierwszym półroczu dużą popularnością w Zielonej Górze cieszyło się imię Zofia. Czy w drugim półroczu utrzymało swoją pozycję?

Natomiast u dziewczynek najbardziej popularnym imieniem było imię Pola. Rodzice zdecydowali o nadaniu takiego imienia 30 razy. Julia – 28, tutaj Oliwia razem z Julią też 28 było zarejestrowanych tych imion. Maja – 27, Lena – 25, Hanna – 24.

Jak zaznaczyła Janecka – Kwiatkowska, w porównaniu do roku wcześniejszego, w 2021 liczba urodzeń w Zielonej Górze nieco wzrosła.

materiał przygotowała Izabela Budakowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X