POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Zielono w Zielonej Górze. Wszystko dla 17 milionów

Urząd Miasta na zielono?! Nie będzie to odmalowywanie budynku, ale element akcji #17milionów. Prowadzi ją fundacja „Kolorowy Świat”, która w ten sposób zwraca uwagę na osoby dotknięte mózgowym porażeniem dziecięcym.

Kampania #17milionów poszerza wiedzę o mózgowym porażeniu dziecięcym i pomaga poznać potrzeby osób, które się z nim zmagają. To także publiczny wyraz solidarności z osobami z MPD.

Poza zielonogórskim urzędem zielonym światłem rozbłysną zabytki oraz galerie i centra handlowe w największych miastach w Polsce. W poprzednich latach był to m.in. Zamek Królewski w Warszawie. Kampania obejmuje także obchody Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

W akcję może włączyć się każdy z nas. Fundacja zachęca do przekazania darowizny na rehabilitację dzieci z MPD, nagłośnienia wydarzenia w mediach społecznościowych oraz zapalenia zielonego światła w domu.

Hashtag #17milionów nawiązuje do liczby osób na świecie dotkniętych MPD. Są wśród nich ludzie z problemami ze słuchem, wzrokiem i poruszaniem się.

Zielone podświetlenie Urzędu Miasta zobaczymy 6 października.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: