ZIELONA GÓRA:

„Nie płać zdrowiem za urodę”, czyli zanim zrobisz makijaż, sprawdź higienę w gabinecie

Karnawał to czas różnych balów. Podczas nich chcemy wyglądać jak najlepiej, a w zadbaniu o urodę pomaga np. kosmetyczka. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych?

Przy wyborze salonu urody kierujemy się ceną, opiniami klientek, ale równie ważna (jeśli nie najważniejsza) jest higiena.

Zwracamy uwagę na pewno na procedury higieniczne, które powinny obowiązywać w takim miejscu, a zatem na instrukcję mycia rąk, dezynfekcji rąk. Jak sama kosmetyczka myje ręce, czy używa rękawiczek jednorazowych. Jak wyglądają powierzchnie, na których pani pracuje – czy są one po prostu czyste. To jest to wszystko, na co musimy zwrócić uwagę. Oczywiście również narzędzia, którymi posługuje się kosmetyczka. Teraz są to narzędzia opakowane w jednorazowe pakiety.Dorota Baranowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zielonej Górze

W ubiegłym roku powiatowy sanepid przeprowadził prawie 130 kontroli gabinetów kosmetycznych. Wydał też zalecenia, co należy poprawić, jeśli chodzi o standardy higieniczne.

Generalnie panie czy państwo, którzy prowadzą tego typu usługi i gabinety, wywiązali się ze swoich obowiązków. Nie trzeba było nakładać wielu mandatów, ukarać. Myślę, że nie ma powodów, żeby obawiać się skorzystania z gabinetów kosmetycznych na terenie Zielonej Góry i powiatu.Dorota Baranowska

Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi akcję „Nie płać zdrowiem za urodę”. Kampania uświadamia, jak bezpiecznie korzystać z salonów urody czy salonów tatuaży. Akcja jest skierowana również do właścicieli gabinetów. Jej symbolem jest naklejka z żabą.

Zobacz więcej
Back to top button
X