ROZMOWA NA 96 FM:

Tykwiński o akcji „Podaruj światło pamięci”: warto pomyśleć o tych ludziach

Przełom października i listopada to przy okazji Wszystkich Świętych czas, kiedy szczególnie wspominamy tych, którzy odeszli.

Odwiedzając groby najbliższych, wspomnijmy też tych, którzy szczególnie zapisali się na kartach historii Zielonej Góry. Jak co roku, także i teraz odbędzie się akcja „Podaruj światło pamięci”. Mówił o niej w Rozmowie na 96 FM Piotr Tykwiński, szef miejskiego SLD.

Jeśli ktoś dołożył swoją cegiełkę, jeśli poświęcił swoją pasję, energię miastu, jeśli zauważyliśmy, że ci ludzie zrobili więcej od przeciętnego obywatela i jeśli zostali w jakiś sposób uhonorowani, to może warto odwiedzić ich na cmentarzu. Postaramy się umieścić mapę, żeby ułatwić dotarcie do tych osób.Piotr Tykwiński

Akcja odbędzie się w niedzielę, 29 października. Inicjatorzy spotkają się przy bramie na starym cmentarzu. W tym roku zapalą znicze piętnastu zasłużonym zielonogórzanom. Pamięć jest najważniejsza, ale groby zostaną też uporządkowane.

One są na ogół dobrze utrzymane. Nie wszystkie w jednakowy sposób, ale oczywiście, jeśli leżą liście, gałęzie, to my to posprzątamy. Po to jest ta akcja, ale generalnie chcemy przypomnieć mieszkańcom, że warto pomyśleć o tych ludziach.Piotr Tykwiński

Rozmowa na 96 FM 20-10

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: