ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dr Piotr Pochyły: Pierwsze dni nowego Sejmu? Hołownia może być bardzo ważną postacią w polskiej polityce

Pierwsze dni nowego Sejmu po wyborach były emocjonujące. Takie jest zdanie obserwatorów polskiej sceny politycznej. Dziś właśnie o tej dużej polityce w „Rozmowie na 96 FM”.

Naszym gościem był dr Piotr Pochyły. Politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego pytany o pierwsze wnioski powiedział krótko: Musimy przygotować się na duże show.

Niewątpliwie była to forma sprawdzania, na ile marszałek Hołownia jest sprawnym politykiem. To wychodzenie na mównicę miało na celu pokazywaniem narracji polityków, ale także sprawdzaniem, na ile sobie mogą pozwolić.

Pochyły dodaje, że nowy marszałek Szymon Hołownia może zyskać bardzo dużo, wszak nie da się ukryć, że myśli o wyborach prezydenckich, a w pierwszych dniach poradził sobie z prowadzeniem trudnej, publicznej debaty.

Funkcja która pełni, jeśli dobrze to rozegra, predysponuje go do realnie ważnej osoby w państwie. To obycie medialne będzie go do tego predysponowało, panowanie nad kamerą, nad emocjami, sztuką oratorską, to będzie mu pomagało.

Jeśli chodzi o największych wygranych, Pochyły wskazuje także na Władysława Kosiniaka Kamysza. Największymi przegranymi na dziś – zdaniem naszego gościa – są były premier Mateusz Morawiecki i była marszałkini Elżbieta Witek.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00