ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dr Anita Kucharska-Dziedzic: Opozycja po wyborach utworzy rząd!

Wybory parlamentarne coraz bliżej, bo za dziesięć dni. Ugrupowania polityczne walczą o każdy głos. My dziś rozmawialiśmy z posłanką Nowej Lewicy, dr Anitą Kucharską-Dziedzic.

Gość „Rozmowy na 96 FM” jest zdania, że w ostatnich dniach – o czym mówią sondaże – rośnie poparcie dla partii opozycyjnych mimo, że na czele wciąż jest Prawo i Sprawiedliwość. – Opozycja utworzy rząd po wyborach – przekonuje Kucharska-Dziedzic.

To już jest policzone że opozycja stworzy rząd, ma ponad 240 mandatów. To pokazuje, że nie tylko przedstawiciele partii weszli w tryb przedwyborczy, ale i obywatele. Zaczęli sprawdzać programy, ale i kierować się emocjami, oceniając ośmioletnie rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Kucharska-Dziedzic dodaje, że w województwie lubuskim lewica cieszy się znacznie większym poparciem niż w pozostałych regionach.

Ja się cieszę z sondy ulicznej w województwie lubuskim, która pokazuje 17 procent dla lewicy. To świetny wynik, trzeci w województwie, niewiele nam brakuje do drugiego wyniku Prawa i Sprawiedliwości. Poparcie dla lewicy jest najwyższe w województwie lubuskim, z czego jestem bardzo dumna i szczęśliwa.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00