WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zielona Góra zyska ponad 100 mieszkań komunalnych!

Zielona Góra zyska nowe mieszkania. Dokładnie będą to cztery budynki mieszkalne po 26 mieszkań w każdym z nich przy ulicy Suwalskiej. Nasze miasto, tak jak już wspominaliśmy, przystąpiło do rządowego programu SIM – czyli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

– To ważny projekt, bo chętnych w Zielonej Górze nie brakuje – powiedział Radiu Index Andrzej Szablewski, prezes zarządu SIM KZN Lubuskie Trójmiasto.

Lista oczekujących jest bardzo długa i z tego powodu ta inwestycja ma rozładować tę kolejkę oczekujących. Dofinansowanie było w wysokości 85 procent. Stworzono także ustawę, która połączy samorządy z władzą centralną. To ma pozytywny aspekt, bo każdemu zależy by ten proces jak najszybciej przeprowadzić.

Do  SIM-u przystąpił już Czerwieńsk, a za chwilę przystąpi także Nowa Sól. Dziś została podpisana umowa na budowę mieszkań komunalnych w Zielonej Górze. Wykonawca – forma Agrobex – ma je wykonać „pod klucz”. Mówi prezes zarządu firmy Krzysztof Kruszona.

Realizujemy sto procent robót, kompleksowo, przekażemy klucze do gotowych mieszkań. Jest ich 104 o powierzchni ponad 5700 metrów kwadratowych, wyposażone w łazienki, kuchnie, wystarczy swoje meble wprowadzić do pokoju i mieszkać.

– Ta inwestycja ma szalenie istotne znaczenie dla Zielonej Góry – powiedział prezydent naszego miasta Janusz Kubicki.

Jestem dumny i zadowolony, po raz pierwszy od wielu lat wpłynęły tak duże środki. To prawie 50 milionów złotych, część z osób za dwa lata będzie mogła odebrać swoje klucze, więc jest się z czego cieszyć.

Inwestycja kosztuje prawie 50 milionów złotych, Zielona Góra partycypuje w jej kosztach w około 15 procentach. Mieszkania mają zostać oddane do użytku za dwa lata, w lipcu 2025 roku.

fot. UM
fot. UM
fot. UM
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00