WAŻNEZIELONA GÓRA:

Oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego obchodził 60-lecie

Już 60 lat ma oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Z tej okazji w miniony weekend dokonano podsumowania tego, co wydarzyło się podczas ostatnich sześciu dekad w placówce zdrowotnej. 

Oddział powstał w 1963 roku, a od 1995 kieruje nim dr Jacek Smykał. Jak powiedział, przez lata oddział przeszedł prawdziwą metamorfozę zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę jak i personel.

Oddział się bardzo zmienił, przeszedł przebudowę, a przede wszystkim ma znakomitych specjalistów. Warunki pobytowe są bardzo dobre, a poza tym mamy lekarzy, którzy zdają najlepiej w Polsce egzaminy specjalizacyjne, piszą jedne z najlepszych doktoratów. Mamy się czym chwalić. 

Podczas uroczystego podsumowania wręczono medale i wyróżnienia najbardziej zasłużonym pracownikom oddziału.

W ostatnich latach największym wyzwaniem dla personelu była walka z COVID 19. Jak jest dziś?   – Wciąz walczymy, bo pandemia nie ustała – powiedziała profesor Anna Boroń Kaczmarska – lekarz specjalista od chorób zakaźnych.

Pandemia ciągle trwa, kiedy się skończy, nie wiadomo. Potencjał mutagenny wirusa wciąż jest wysoki. Dziś mówi się o subwariancie omikronu, który nazywa się kraken. Szerzy się bardzo szybko pomiędzy ludźmi, są ciągle przypadki śmiertelne 

Dodajmy, że oddział zakaźny czyli tzw. “pawilon N”, jest jedyną tego typu jednostką w województwie lubuskim.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00