SPORT:UCZELNIA:WAŻNE

Łukasz Czapla sportowcem 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego!

Ośmiokrotny mistrz świata i pięciokrotny mistrz Europy w strzelectwie sportowym – do tego, by zostać sportowcem 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego wystarczy. Łukasz Czapla zdobył uznanie zarówno kapituły ekspertów, jak i otrzymał sporo głosów kibiców.

Czapla zdobył w sumie 35 punktów i o trzy wyprzedził czterokrotnych mistrzów świata w rock and rollu akrobatycznym Annę Miadzielec i Jacka Tarczyło.

Nasuwa mi się – wow! Nie spodziewałem się, że po tylu latach, odkąd ukończyłem studia ktoś jeszcze o mnie tutaj pamięta i że będę brał udział w takim plebiscycie.

Czapla wciąż jest czynnym sportowcem, w piątek udaje się na kolejne zawody. Zielonogórski taneczny duet karierę już zakończył, teraz szkoli następców.

Jest to dla nas zaskoczenie, ale mam nadzieję, że tyle lat pracy będziemy cały czas budować popularność tej dyscypliny.
Nie mówiłem grupom, które prowadzę, że jak nie zagłosują to będzie ciężki trening (śmiech). Wspominałem znajomym, że coś takiego jest.

Na trzecim miejscu uplasowała się Emilia Czerwińska. Dla niej to puenta udanego roku. Zielonogórzanka we wrześniu zadebiutowała w organizacji KSW.

Bardzo udany! Dużo sukcesów. Zielona Góra jest waleczna (śmiech). Byli nominowani bokserzy, kickbokserzy, ja kiedyś kickbokserka teraz MMA. Zacne grono.

By znaleźć się w gronie nominowanych należało być absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Plebiscyt pięknie się wpisał w 20-lecie uczelni – mówi prof. Wojciech Strzyżewski, rektor uczelni.

Sport wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń, więc uczelnia i wykładowcy życzliwie spoglądali na osiągnięcia sportowców i jednocześnie pomagali w ich realizacji.

O miejscu decydowała suma głosów kapituły ekspertów i głosy kibiców. Ci drudzy w sumie oddali 2 tys. głosów.

Cała gala do zobaczenia poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00