LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Jak bezpiecznie strzelać w Sylwestra?

Już za kilka dni najhuczniejsza noc w roku – Sylwester. Część z nas zdecyduje się nie tylko na zabawę, ale i na strzelanie fajerwerkami. W programie “Na służbie” postanowiliśmy więc przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa – zarówno podczas zabawy, jak i w trakcie odpalania sztucznych ogni.

Jedną z podstawowych zasad jest zakup tego typu artykułów w specjalnych sklepach lub punktach sprzedaży. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy petardy posiadają odpowiednie certyfikaty. Jak mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy PSP w Zielonej Górze, zawsze powinniśmy sięgnąć również po instrukcję obsługi tego typu produktu.

Zawsze należy taką instrukcję przeczytać. Zapoznać się z obsługą, najlepiej zrobić to szybciej. Jeszcze przed północą, żebyśmy wiedzieli gdzie takie fajerwerki ewentualnie ustawić. 

Nasuwa się więc pytanie – w jakim miejscu sztuczne ognia można wypuszczać i podpalać?

Zawsze mówimy o tym żeby używać fajerwerków na otwartej przestrzeni. Mogą one zagrażać zarówno osobom, jak i pojazdom lub domom. 

Więcej o bezpieczeństwie podczas Sylwestra – i nie tylko – w programie “Na służbie”. Audycja w każdy wtorek o godzinie 11.15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00