LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dziś ruszają egzaminy ósmoklasistów

Dziś ruszają egzaminy ósmoklasistów. To jedne z najważniejszych egzaminów, które zadecyduje o tym, w której szkole młodzi ludzie będą kontynuować swoją edukację.

Dziś sprawdzian z języka polskiego, jutro z matematyki, a pojutrze z języka obcego. Wioleta Haręźlak – dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w zielonogórskim magistracie w rozmowie z Radiem Index przyznała, że egzamin jest do zdania.

Ten egzamin jest do zdania. Każdy go zda, ale z różnym wynikiem. Jest on przepustką. do tego, aby złożyć wszystkie potrzebne dokumenty. O tym będzie decydował wynik tego sprawdzianu i wyniki uzyskane na świadectwie. Wiem, że na początku lipca będą znane wyniki, więc wszyscy będą w napięciu czekali. 

Od tygodnia tymczasem trwa nabór do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści musieli przed egzaminem aplikować, do której szkoły chcą uczęszczać. Wioleta Haręźlak dodaje, że tegoroczny nabór jest bardzo trudny. Dlaczego?

Jeśli chodzi o nabór, on trwa i jest bardzo trudny, Ten nabór i w kolejnym roku będzie trudny, bo mamy kumulację dwóch roczników, zatem tych miejsc będzie trzeba dużo więcej. 

Do egzaminu ósmoklasistów przystępuj ok. 1800 uczniów zielonogórskich szkół.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00