LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Co dalej z “Medykiem”? Kubicki pisze list do Tuska [AKTUALIZACJA]

Co dalej z “Medykiem”? Czy szkoła zostanie przeniesiona do Sulechowa? Temat wciąż wywołuje wiele emocji i kontrowersji. 

Przypomnijmy, o przeniesieniu szkoły z Zielonej Góry do Sulechowa myśli zarząd województwa lubuskiego. Mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak:

Na tym etapie zarząd województwa postanowił skierować pod obrady sejmiku uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru przeniesienia siedziby “Medyka”. Uzyskał przychylność czterech klubów koalicyjnych. Jeśli sejmik podejmie uchwałę, to wtedy zostanie ona skierowana do zaopiniowana do kuratora oraz do nauczycieli, Rady Pedagogicznej i uczniów. 

Przeciwnikiem przeniesienia szkoły jest m. in. Janusz Kubicki. Prezydent Zielonej Góry twierdzi, że do przeniesienia placówki nie dojdzie.

Szkoła nie zostanie przeniesiona. Znam procedurę, wiem jakie są możliwości organu zarządzającego i nadzorczego. Zdziwiłbym się, gdyby kurator się zgodził. To jest nieprzygotowane. 

W poniedziałek o przeniesieniu szkoły będą dyskutować wojewódzcy radni. Początek sesji o godzinie 11. Sporo w tym temacie dzieje się także w weekend. W piątkowe popołudnie z funkcji dyrektora został odwołany decyzją zarządu województwa dyrektor szkoły, natomiast w sobotnie, późne popołudnie prezydent Zielonej Góry ws. “Medyka” napisał list do Donalda Tuska. Jego treść prezentujemy poniżej.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00