ŻUŻEL:

Krakowiak wygrywa Memoriał Rycerzy Speedwaya

Norbert Krakowiak najlepszy w 6. edycji Memoriału Rycerzy Speedwaya. Junior Stelmetu Falubazu triumfował w finałowej gonitwie zmagań w Zielonej Górze.

Decydujący wyścig odbył się już na mokrym po wcześniejszych opadach torze. Krakowiak postawił na start i na wyjściu z pierwszego łuku pewnie usadowił się na prowadzeniu, którego już nie oddał. Drugi do mety dojechał ostrowianin Sebastian Szostak, a trzeci rybniczanin Mateusz Tudzież.

Trochę się rozpadał nam deszcz i myślałem, że tego finału nie pojedziemy. Chłopaki powiedzieli jednak, że jedziemy. Byłem trochę zaskoczony, ale zrobiłem szybką korektę na ostatni bieg, bo podstawowy był start. Fajnie, że na koniec sezonu udało się wygrać kolejny turniej. Jestem zadowolony.Norbert Krakowiak

W rundzie zasadniczej Krakowiak zgromadził 14 punktów, przegrywając tylko z Szostakiem. Tylko punkt stracił też Tudzież. Dobrze spisywał się też przymierzany do Stelmetu Falubazu na kolejny sezon Kvech. Czech w rundzie zasadniczej zgromadził 12 “oczek”. W finale był jednak ostatni.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00