AZS:LUBUSKIE:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Nasi futsaliści lepsi w lubuskich derbach! [WIDEO]

Trzeci mecz i trzecia wygrana! Wciąż bez porażki w rozgrywkach drugiej ligi pozostają futsaliści Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W meczu 4. kolejki zielonogórzanie pokonali Mundial Żary 5:2.

Zielonogórzanie znakomicie weszli w mecz. Już w 3 minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Maciej Enkot. W 8 minucie było już 2:0 po bramce Rafała Gronostaja. Tak znakomity początek ustawił właściwie mecz. Gospodarze grali spokojnie czekając tylko na nadarzające się okazje do zdobyczy bramkowej. Wprawdzie w 12 minucie kontaktowego gola zdobył Krystian Seredyński, wykorzystując rzut karny, ale na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Enkot trafia po raz drugi. Do przerwy zatem 3:1 dla Eko Polu.

Faworyt wychodzi tylko z sytuacji w tabeli. nie wiadomo było, czego się spodziewać po przeciwniku z Żar. Po ciężkim meczu wygraliśmy. Było trochę za dużo luzu, więc dobrze że graliśmy swoje w obronie i z kontry. Jakub Turowski - kapitan Eko Pol

Akademicy świetnie rozpoczęli także drugą część meczu. Kornel Mużyłowski w 22 minucie zdobył czwartego gola i właściwie było po meczu. Mundial wprawdzie częściej był przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Pod koniec meczu na listę strzelców wpisał się Kacper Ryś, a już w absolutnej końcówce rozluźnieni gospodarze dali sobie strzelić bramkę. Rafał Cyrana ustalił wynik meczu.

Zdominowaliśmy AZS, wyszliśmy wysoko. Ale to nie szczęście, a brak umiejętności sprawił, że wynik jest taki, jaki jest. Radomir Roztocki - grający trener Mundialu

Eko Pol AZS UZ sięgnął po trzecie zwycięstwo i wciąż jest niepokonany w drugiej lidze. Mundial – mimo ambitnej postawy – miał niewiele do powiedzenia i wciąż pozostaje bez zwycięstwa w rozgrywkach drugiej ligi.

Mamy komplet punktów, to cieszy, ale jeszcze dużo pracy przed nami. To, co cieszy to zaangażowanie i praca w defensywie. Nie muszę biegać przy linii i ich motywować, mogę się skupić pod kątem taktycznym. Maciej Górecki - trener Eko Polu