PIŁKA NOŻNA:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Przemeblowana Lechia rozpoczęła przygotowania [WIDEO]

32 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Lechii Zielona Góra. Piłkarze rozpoczęli przygotowania do sezonu 24/25 w przemeblowanym składzie. – W szatni ustaliliśmy pewne zasady, ale najważniejsze będzie na boisku- mówił nowy szkoleniowiec Lechii Sebastian Mordal, który rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze trenerskiej.

Przypomnijmy trener Mordal zastąpił wieloletniego opiekuna Lechistów Andrzeja Sawickiego.  Wcześniej pracował z młodzieżą w Akademii Śląska Wrocław. Z sukcesami bo zdobył dwa złote medale mistrzostw Polski. Pierwszy z drużyną U15 w 2023 roku jako członek sztabu szkoleniowego trenera Pawła Dziakowicza, drugie złoto w U17 w 2024 roku jako pierwszy trener zespołu. Teraz przed nim debiutancki sezon w seniorskiej piłce.

W sztabie szkoleniowym będą asystowali Michał Sucharek i Rafał Figiel, który jeszcze nie doleczył w pełni urazu, ale ma później dołączyć do grona zawodników.

W pierwszym treningu wzięło udział 8 testowanych piłkarzy. wiceprezes Lechii Marcin Zegzuła zdradził, że skład jest nadal w budowie, a zarząd jest aktywny na rynku transferowym i szuka doświadczonych graczy z wyższych lig.

Jednym z zawodników, który zostaje na kolejny sezon w Lechii jest Mateusz Zientarski, który od kwietnia był po za grą z powodu kontuzji. 

Dzisiaj sztab szkoleniowy przeprowadzi testy wydolnościowe, a w środę 10.07 o godzinie 17 pierwsza gra kontrolna z rezerwami Lechii.

Terminarz gier kontrolnych:

10 lipca: Lechia II Zielona Góra (dom)

13 lipca: Lech II Poznań (wyjazd)

17 lipca: Odra Bytom Odrzański (dom)

20 lipca: FC Frankfurt (dom)

27 lipca: Flota Świnoujście (wyjazd)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00