AZS:UCZELNIA:

Szatnia Akademików: Zmiana na stanowisku trenera siatkarek [WIDEO]

Ostatni przed wakacjami program Szatnia Akademików to podsumowanie, ale także pytania o przyszłość. W jednej sekcji ligowej AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego zmieni się trener. Żeński zespół siatkówki w III lidze w nowym sezonie poprowadzi Wiktor Zasowski.

Tym samym Zasowski zastąpi na tym stanowisku Jakuba Czarneckiego, który prowadził siatkarki przez ostatnie dwa sezony. Gość programu Dawid Piechowiak, dyrektor biura klubu AZS UZ mówił nam o powodach tej decyzji.

Jeszcze żegnając się z Kubą wspominaliśmy, że bardzo cenię to, co zrobił dla klubu, bo dwukrotnie zespół grał co najmniej w półfinałowym turnieju o awans do II ligi. Chapeau bas dla pracy Kuby dziewczyn, aczkolwiek doszliśmy z zarządem do wniosku, ze ta formuła się wyczerpała. Potrzeba nam świeżości, nowości i zależy nam też na mocnej współpracy z zielonogórskimi klubami młodzieżowymi. To one budują piramidę. 

Wiktor Zasowski wraca więc do AZS-u, w którym już był zawodnikiem, a także trenerem męskiego zespołu. W czwartek organizowany jest trening naborowy. Jakie cele zostaną przedstawione przed nowym trenerem?

Nowy człowiek, nowy plan. Chcemy sobie zobaczyć, w czwartek jest trening naborowy. Wiem, że część składu Wiktor poukładał, a reszta wykrystalizuje się w czwartek. Na początku sezonu zobaczymy na możliwości, a z końcem roku usiądziemy do rozmów, znając możliwości zespołu, pomyślimy wtedy co dalej.

Czwartkowy trening odbędzie się o 20:00 w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana. Cały program Szatnia Akademików na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00