AZS:

Szatnia Akademików: wszyscy nasi na wyjazdach

Zwycięstwa siatkarzy i futsalistów oraz porażka piłkarzy ręcznych – to weekendowe plony ligowców AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego, które podsumowaliśmy w Szatni Akademików.

W pierwszej części programu gośćmi byli Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ oraz reprezentant PKM Zachód Persy AZS Patryk Jaśkiewicz. Futsaliści wygrali w Żarach z Mundialem 3:2, dzięki czemu wskoczyli na fotel lidera II ligi. Akademicy mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania. W najbliższej kolejce zagrają na wyjeździe z Madnessem Chocianów, z którym u siebie polegli. Finiszować będą w ostatni weekend lutego meczem u siebie z AZS UW Wrocław. Dotychczas zielonogórzanie wygrali wszystkie mecze w halach rywali, natomiast dwukrotnie przegrywali u siebie. Z czego się to bierze i jak wygląda dalsza droga do I ligi, z kim trzeba wygrać baraże, by się tam znaleźć, o tym w części Szatni Akademików, poświęconej futsalowi.

Siatkarze też wygrali 3:2. Akademicy zwyciężyli po tie-breaku w Czarnkowie z tamtejszą Notecią, rewanżując się tym za samym za porażkę, również pięciosetową, u siebie. Wszystko wskazuje na to, że zielonogórzanie jeszcze będą mierzyć się z Notecią w fazie play-off. Obecnie plasują się na czwartym miejscu w grupie I, II ligi. W sobotę o 17:00 zakończą rundę zasadniczą meczem u siebie z Trójką Nakło.

Przegrali w miniony weekend szczypiorniści. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdyby był skuteczniejszy, to zapewne z Wrocławia wywiózłby zwycięstwo. A tak z wygranej 21:20 cieszyła się Forza. O tym meczu w ostatniej części programu.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00 w Radiu Index. Powtórka o 20:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00