AZS:

Przed piłkarzami ręcznymi budowa składu niemal od nowa

Jędrzej Zieniewicz, Marcin Jaśkowski, Jakub Pawlicki, Marcin Nowicki, Kewin Polito, Marek Kwiatkowski, Maciej Orliński – oto długa lista szczypiornistów, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w barwach AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Przed trenerem Ireneuszem Łuczakiem zatem misja zbudowania zespołu niemal od nowa. Szkoleniowiec zielonogórzan przyznaje, że zainteresowanie i transfery to pokłosie dobrej gry akademików na zapleczu Superligi.

Raczej będziemy się opierać na zawodnikach nowych, którzy przyjdą studiować do Zielonej Góry. Rozmawiamy z zawodnikiem, który być może przeniesie się z innego klubu na drugi rok studiów. Nie podam jednak na razie nazwiska, to jeszcze nie jest pewne. Ubytek mamy w granicach 8-9 zawodników i spróbujemy to uzupełnić i młodych zawodników Z Lubina, Głogowa i może z 2-3 innych miejscowości. Jakby nie patrzeć, trzeba budować skład od nowa, żeby w tej I lidze grać na dłużej, tak jak wcześniej wspominałem.Ireneusz Łuczak, trener szczypiornistów AZS UZ

Do AZS-u przyjdzie z Nowej Soli prawoskrzydłowy Michał Wysocki. Spodziewany jest też lewoskrzydłowy, jak również dwaj nowi bramkarze oraz dwaj gracze rzucający. Skład powinien być znany do połowy lipca.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00