AZS:

Kolejny turniej za szczypiornistami. Łuczak: widać progres

Piłkarze ręczni AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego na ostatniej prostej przygotowań do I-ligowego sezonu. W minioną sobotę podopieczni Ireneusza Łuczaka rozegrali kolejny turniej sparingowy.

W Zielonej Górze akademicy zmierzyli się ze Stalą Gorzów i Żagwią Dzierżoniów. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami AZS-u odpowiednio 27:26 i 34:19. Turniej podsumowuje Ireneusz Łuczak.

Widać progres. Radość jest z tego, że realizujemy rzeczy, które założyliśmy sobie przed turniejem. Tak jak mówiłem wcześniej, będziemy pracować nad różnymi wariantami w różnych okresach. Ostatni tydzień przed turniejem zajęliśmy się bardziej taktyką gry w ataku, poprawiliśmy obronę. Schodzimy powoli z obciążeń i tak się dzieje. Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy, ale mogę powiedzieć, że nasza gra napawa optymizmem.Ireneusz Łuczak, trener AZS UZ

Zmartwieniem dla trenera jest kontuzja Jędrzeja Zieniewicza.

Tu mamy problem. Nie wiem, czy będzie gotowy na pierwszy mecz sezonu z Lesznem. Jest to kontuzja stopy. Trenuje, ale bez biegania i obciążania tej nogi. Jeżeli chodzi o resztę, to wiadomo, że po takich spotkaniach są troszeczkę poobijani, ale normalnie pracujemy i wszystko jest ok. Siniaki są, ale na takich zawodników nie mato wpływu.Ireneusz Łuczak, trener AZS UZ

W najbliższą sobotę odbędzie się Turniej Winobraniowy, który będzie próbą generalną przed startem ligi. Zielonogórzanie zagrają z drugoligowcami: Dziewiątką Legnica i Astrą Nowa Sól. Inauguracja I ligi przypomnijmy, 9 września.

Turniej Winobraniowy, 2 września, hala UZ przy ul. Prof. Szafrana:

9:00 Dziewiątka Legnica – Astra Nowa Sól

11:15 AZS UZ – Astra Nowa Sól

13:00 AZS UZ – Dziewiątka Legnica

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00