Jak Oxford i Cambridge, czyli Lubuskie Igrzyska Studentów

Gorzów kontra Zielona Góra? W wielu dziedzinach życia, a zwłaszcza w sporcie to rywalizacja taka, że wióry lecą! W starciu uczelni z obu miast też jest ostro, ale z poszanowaniem rywala.

Inspiracją do stworzenia Lubuskich Igrzysk Studentów była rywalizacja uczelni brytyjskich, która urosła do miana klasyku, czyli konfrontacja Cambridge z Oxfordem. W lubuskich warunkach wioślarskiej rywalizacji nie ma, ale są zawody pływackie. Ostatnio odbyły się w Zielonej Górze. Kto wygrał?

W tym roku udało nam się wygrać dosyć zdecydowanie, co nas cieszy. Mimo, że nie ma między nami złej krwi, to jednak ten smaczek rywalizacji z Gorzowem zawsze jest. Poszerzyła nam się ekipa, względem ubiegłego roku. Doszli pływacy z pięcioboju nowoczesnego, którzy fajnie punktowali. Pokazaliśmy, że mamy dużą przewagę nad Gorzowem, jeżeli chodzi o pływanie.Mateusz Kołodziejski

Tak dobrze nie poszło siatkarzom z naszej uczelni, którzy ulegli rywalom zza miedzy 2:3. Rewanż we wtorek w Gorzowie.

Pierwszy set padł łupem gorzowian, choć tam było punkt za punkt. W drugim secie zdecydowane zwycięstwo zielonogórzan 25:17, w trzecim gorzowianie wygrali do 20, a w czwartym do 20 wygrali zielonogórzanie. W tie-breaku gospodarze prowadzili już 13:9, ale Gorzów się obudził i wygrał ostatecznie 15:13. Nieprawdopodobna końcówka dla gorzowian.Dawid Piechowiak

W myśl regulaminu, po każdej dyscyplinie zwycięska uczelnia zgarnia 3 punkty do klasyfikacji końcowej. Przegrany odchodzi z niczym. W poprzednim roku akademickim 22:20 wygrał Uniwersytet Zielonogórski. Cała rozmowa z o Lubuskich Igrzyskach Studentów poniżej.