MUZYKA:

Zenka nie będzie, ale… w styczniu karnawał w hali CRS!

Mig, Piękni i Młodzi oraz Weekend pierwszego dnia, a także Margaret, Sound’n’Grace i Dawid Kwiatkowski drugiego dnia – tak będzie wyglądał Pierwszy Zielonogórski Festiwal Karnawałowy, który odbędzie się w hali CRS.

Skąd pomysł na dwudniową dawkę zabawowej muzyki w Zielonej Górze podczas karnawału? O tym mówiła w Godzinie Rektorskiej Agnieszka Lednik-Stachowska, współorganizatorka festiwalu.

Ten pomysł długi tkwił w głowie. W końcu przyszedł czas, żeby go zrealizować. Czegoś takiego nie było dotychczas w Zielonej Górze, nigdy nie było dwudniowego festiwalu. To jest początek i pierwsza nasza propozycja. W tytule mamy słowo „pierwszy”, więc mamy nadzieję, że będzie drugi, trzeci, czwarty i piąty, co stanie się tradycją lubuskiego i Zielonej Góry. To odpowiedź, czego potrzebuje rynek.Agnieszka Lednik-Stachowska

Gwiazdy nurtu muzyki disco polo, a także artyści, którzy wystąpią drugiego dnia festiwalu, to jedni z najbardziej rozchwytywanych wykonawców w kraju.

Faktycznie są to dwa całkowicie inne światy, ale ja tak nie wiem do końca czy różne. My nie do końca się identyfikujemy z disco polo. Można to kochać lub nienawidzić, ale zawsze każdy się przy tym dobrze bawi. Każdą z tych gwiazd trzeba zabukować o wiele wcześniej. Jest to też gorący okres karnawału. Zdradzić mogę, że najbardziej rozchwytywaną gwiazdą jest obecnie zespół Akcent i pan Zenek Martyniuk.Agnieszka Lednik-Stachowska

Zenka w tym roku nie będzie, ale wystąpią inni. Impreza 25 i 26 stycznia w hali CRS. Koncerty rozpoczną się o 19:00 i potrwają do ok. północy. Akademickie Radio Index jest partnerem medialnym tego wydarzenia. Poniżej cała rozmowa z Agnieszką Lednik-Stachowską o Pierwszym Zielonogórskim Festiwalu Karnawałowym.

Godzina Rektorska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00