ZIELONA GÓRA:

Zielony Globy już za moment! Będą też pojazdy turystyczne

Nie tak dawno mówiliśmy o III Ogólnopolskim Festiwalu Podróżniczym Zielone Globy, a już niebawem IV edycja imprezy. Tegoroczna rozpocznie się 27 maja i będzie połączona z I Zjazdem Pojazdów Turystycznych.

Zielony Globy to festiwal o podróżniczych zapaleńcach, który kochają przygodę. Inicjatorami są autorzy projektu „Z Indexem w Podróży”, którzy tzw. „Ogórkiem”, czyli starym Volkswagenem Transporterem przemierzyli świat. Impreza, na której można wysłuchać opowieści o rozmaitych przygodach rozrasta się z roku na rok.

Zaczynaliśmy od małego wydarzenia, festiwal rośnie. Wielu podróżników nam opowiadało, że pod względem zabawy atmosfery, jeden z najlepszych w kraju – zapewnia Mariusz Malinowski.

Jedni przyjeżdżają z prelekcją, inni z czystej chęci pojawienia się na Zielonych Globach. Organizatorzy idą o krok dalej i zapraszają do Zielonej Góry właścicieli wszelkiej maści pojazdów turystycznych.

Chcieliśmy zrobić coś nowego. Połączyć festiwal podróżniczy z takim zlotem. My wcześniej też podróżowaliśmy autem, a słyszeliśmy opinie, że takiego czegoś nie było. Ludzie chcieliby przyjechać kamperami. Jest duże zainteresowanie, więc łączymy te imprezy – Mateusz Gajdziński.

I Zjazd Pojazdów Turystycznych ma być żywym dowodem na to, że podróżować można na różne sposoby i niekoniecznie nowymi pojazdami. Na zjeździe zapewne pojawią się kampery, samochody z przyczepami campingowymi. Organizatorzy liczą, że przyjadą też terenowe samochody.

Festiwal odbędzie się w ostatni weekend maja, a więc w okresie, kiedy najczęściej pojazdy turystyczne zaczynają pojawiać się na drogach. Na imprezie pojawią się żołnierze z jednostki wojskowej z Sulechowa. Będzie pokaz militariów, przewidziany jest także pokaz pierwszej pomocy. Wszystko na kąpielisku w Ochli. Cała rozmowa z M. Malinowskim i M. Gajdzińskim do odsłuchania poniżej.

Program imprezy:

foto: mat. prasowe
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00