KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Stelmet zwycięża w Sopocie!

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon w Energa Basket Lidze koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra, którzy pokonali w Sopocie Trefla 76:71.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Blake Reynolds, zdobywca 16 „oczek”. Amerykanin trafił trzy „trójki”, czyli połowę rzutów z dystansu z całego zespołu.

Stelmet strzelecko w Sopocie nie błyszczał, zielonogórzanie do przerwy trafili tylko jeden rzut za trzy punkty i z dobrze usposobionym strzelecko Treflem przegrywali po pierwszej połowie 36:42.

Druga część meczu lepsza w wykonaniu mistrzów kraju, którzy w trzeciej kwarcie wyszli na prowadzenie. Na półmetku czwartej odsłony przewaga Stelmetu sięgnęła 10 punktów, ostatnie minuty znów zacięte, ale po myśli zielonogórzan.

Przed meczem klub poinformował o podpisaniu umowy z nowym asystentem. Do sztabu szkoleniowego dołączył Hiszpan Felix Alonso, który zastapił Mariusza Niedbalskiego.

Kolejny mecz Stelmet rozegra w piątek, 4 września na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.